Kredyty/MDM

Założenia programu Mieszkanie dla Młodych:

  • Wiek do 35 lat (w przypadku małżeństw decyduje wiek młodszego małżonka), ograniczeń dotyczących wieku nie stosuje się, jeżeli potencjalny beneficjent MDMu wychowuje przynajmniej troje własnych lub przysposobionych dzieci.
  • Zakup na rynku pierwotnym lokalu mieszkalnego do 75 m2 lub do 85 m2 (jeżeli nabywca wychowuje minimum trójkę dzieci).
  • Zaciągnięty kredyt na co najmniej 50 proc. ceny mieszkania, na co najmniej 15 lat.
  • Cena mieszkania musi mieścić się w wyznaczonych limitach.
  • Nie można posiadać innego mieszkania (także w przeszłości), ograniczeń dotyczących nieposiadania mieszkania nie stosuje się, jeżeli potencjalny beneficjent MDMu wychowuje przynajmniej troje własnych lub przysposobionych dzieci.

Dofinansowanie

  • Dopłata do 50 m2, w przypadku gdy nabywca wychowuje przynajmniej troje własnych lub przysposobionych dzieci, wielkość powierzchni używanej do wyliczenia dofinansowania wkładu własnego zwiększa się z 50 m2 do 65 m2.
  • 10 proc. dopłaty do wkładu własnego dla osób samotnych i małżeństw bez dzieci, 15% w przypadku osób wychowujących 1 dziecko, 20% przy dwójce dzieci, dodatkowe 5% na spłatę części kredytu dla osób, którym w ciągu 5 lat od dnia zakupu mieszkania, urodzi się lub zostanie przysposobione trzecie lub kolejne dziecko, 30% w przypadku trojga lub większej liczby dzieci.
  • Dopłata liczona jest w odniesieniu do średniego wskaźnika określonego dla danej lokalizacji.

MDM – ustawa (pdf)
MDM – nowelizacja (pdf)

Dane kontaktowe

Słoneczne Tarasy - logo

RACIS Development - logo

Salon sprzedaży:

RACIS DEVELOPMENT Sp. z o.o.
ul. Ks. Jerzego Jana Zawadzkiego 2 lok 1.11,
Suwałki

Czynne:
Pn – Pt: 8.00-16.00
Sob. – po wcześniejszym
uzgodnieniu telefonicznym

tel. 87 566 33 27
tel. 500 766 221 e-mail: daria@racis.pl – Daria
tel. 501 111 770 e-mail: marta@racis.pl – Marta

Niniejsza strona internetowa/witryna ma charakter wyłącznie informacyjny. Witryny tej nie należy wykorzystywać ani opierać się na niej w zastępstwie informacji dostępnych w naszym punkcie sprzedaży. Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Zawarte na stronie informacje, nie stanowią zapewnienia ani opisu towaru w rozumieniu art. 4 ust. 2 lub 3 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego. Opis towaru następuje wyłącznie w umowie jego sprzedaży.

Powrót do góry strony